Mezinárodní fórum „Konec levicového populismu v Latinské Americe? Výzvy pro nové lídry.“

Centrum latinskoamerických studií (CLAS) Fakulty mezinárodních vztahů VŠE ve spolupráci s Katedrou politologie, Forem 2000 a Casla Institutem Vás srdečně zvou na mezinárodní fórum: „Konec levicového populismu v Latinské Americe? Výzvy pro nové lídry.”

Mezinárodní fórum bude probíhat ve čtvrtek 20. října 2016 od 14:30 v aule NB B v nové budově Vysoké školy ekonomické v Praze.

Přijďte se podívat na zajímavou mezinárodní diskuzi, kde máme tu čest Vám představit odborníky na problematiku Latinské Ameriky z Kostariky, Ekvádoru, Bolívie, Chile, Nikaraguy a Venezuely. Přivítáme dokonce i držitele Nobelovy ceny, bývalého prezidenta Kostariky, pana Oskara Ariase Sáncheze.

Oskar Arias Sánchez byl prezidentem Kostariky v letech 1986 až 1990, byl znovuzvolen pro období 2006-2010. Je držitelem Nobelovy ceny za mír z roku 1987 za své služby ve prospěch míru ve Střední Americe. Založil nadaci Arias pro mír a pokrok lidstva, která se zabývá prosazováním demokracie, rovnosti, odzbrojení a demilitarizace.

Toto mezinárodní fórum skýtá jedinečnou příležitost získat o současném vývoji v Latinské Americe aktuální informace přímo z první ruky a od předních odborníků na danou problematiku.

Významné osobnosti Latinské Ameriky, které se budou účastnit diskusního fóra:

2

Alejandro Medinacelli – je aktivista, vůdce a místopředseda strany Národní jednota UN (Frente de Unidad Nacional) v La Paz v Bolívii. Aktivně se zúčastnil veřejné kampaně “ne” v referendu týkajícího se schválení nové ústavy v roce 2009.

Axel Kaiser je autor bestsellerů, významný publicista a veřejný intelektuál. Je vystudovaným právníkem se zkušenostmi v oblasti podnikového práva. Momentálně působí jako výkonný ředitel Nadace pro pokrok v Chile (Fundación para el Progreso), která je jednou z nejvíce vlivných organizací zabývající se podporou volného trhu v Latinské Americe.

Mauricio Alarcón – je demokratický aktivista a obhájce lidských práv, a také zakladatel a výkonný ředitel Nadace občanství a rozvoje (Fundación Desarrollo y Ciudadanía), která podporuje demokracii a transparentnost. Navíc působí jako programový ředitel v organizaci Fundamedios, která se snaží podporovat a chránit svobodu projevu a svobodu tisku v Ekvádoru.

Jesus Armas – je předsedou nevládní organizace Občanství bez hranic (Ciudadanía Sin Limites), výkonným členem nadace Juan Germán Roscio, aktivním členem strany Primero Justicia a odpůrcem vládních zneužívání ve Venezuele. Pracoval v několika politických organizacích. Zabývá se především technologiemi používanými ve veřejné politice k demokratickým účelům.

Mario Valenti – je předsedou opoziční strany Občanská akce (Partido Acción Ciudadana), předsedou Nadace pro demokratická studia v Panamě, člen Demokratické solidarity a podnikatel. V minulosti pracoval s opozicí při mnoha prezidentských kampaních v Nikaragui. Dále působil jako předseda národního svazu mládeže a koordinátor mládeže v rámci prezidentské kampaně.

Na mezinárodní fórum není nutná registrace. Debata bude probíhat ve španělštině se simultánním překladem do češtiny.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

clas web 1