Den bankovní profese

 

Rozvojové a poradenské centrum ve spolupráci s největšími českými bankami (Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka), připravuje již 10. ročník „Dne bankovní profese“, který se uskuteční ve středu 10. dubna 2019. (Další setkání plánujeme na duben 2020.)

Cílem této spolupráce předních českých bank je představit specifika práce v bankovnictví a přiblížit svou práci studentům. Účastníci tak mají možnost setkat se osobně se zástupci všech bank a získat různé pohledy na dané společnosti.

Program:

12:45-14:15 – Panelová diskuze za účasti zástupců všech 3 bank. Ústředním tématem celého setkání bude: „Jak ustát dobu inovací, startupů a fintechu“ (posluchárna RB 101)

Zástupci jednotlivých společností na panelové diskuzi budou:

Česká spořitelna – Tomáš Žďára je lídrem týmu, který má na starosti pokročilé technologie a inovace v České spořitelně. Mezi výsledky práce jeho inovativního oddělení patří například mobilní NFC peněženka Poketka, obchodní kanál FintechCloud či rozvíjená kompetence chatbotů. Jejich úsilí je možné sledovat zejména na komunitním twitteruale i na tématických ročenkách

ČSOBBarnabáš Krešne je 10. rokem v bance. Než přišel do banky pracoval na různých manažerských pozicích hlavně v oblasti financí. V bance působil na pozici senior poradce pro korporátní klientelu v oblasti dotací. Poslední rok a půl akceleruje inovační projekty (facilitací design sprintů), inspiruje kolegy novými trendy (prezentace a workshopy) a byl u založení a dál rozvíjí inovační Surf Studio. Případně se s ním můžete propojit na LinkedIn: linkedin.com/in/barnabáš-krešne-490b707a

Komerční banka – Monika Drobná je lídrem inovačního týmu, který vytváří inovační prostředí ve Skupině KB, řídí KB Inovační laboratoř a podporuje spolupráci se startupy a univerzitami, pro jejichž studenty organizuje inovační soutěže. V nové agilní organizaci pomáhá tribům inovovat rychleji a lépe. Soustředí se zejména na aplikaci design thinking principů s cílem poskytovat klientům produkty a služby, které jsou pro ně opravdu atraktivní.

14:30-15:30

Meetup s Českou spořitelnou ( RB 112) – Jak vytvořit kampaň pomocí inovační metody během jedné hodiny? Na Meetupu s Českou spořitelnou si vyzkoušíte, jak pomocí rychlé ideační metody generovat nápady a navrhovat kampaně.

Meetup s ČSOB ( RB 113) – Pojďte se s ČSOB podívat, co dělá Inovační akcelerátor a jaké jsou trendy v inovacích v bankopojištění  jako například smartshopping, 3D, samořiditelná auta, IoT, hlasové ovládání a spoustu dalších inovací.

Meetup s Komerční bankou ( RB 114) – Vyzkoušejte si elevator pitch aneb jak založit interní startup v rámci korporace! Jaké základní body musí pitch mít, jak získát sponzory, jak je přesvědčit o své myšlence a jak myšlenku dále rozpracovat a škálovat. Zkuste si postavit vlastní pitch na vlastní téma.

Na meetupech bude také dán prostor pro osobní konzultace a konkrétní dotazy na jednotlivé společnosti.

Fotografie z minulých setkání akce najdete zde.

Na akci je doporučena registrace na http://www.vse.cz/registrace/.  Informace o možnosti přihlášení bude zaslána prostřednictvím odběru novinek

Svou účastí na akci každý účastník vyslovuje souhlas s pořízením fotodokumentace a následným zveřejněním fotografií na webu Rozvojového a poradenského centra (RPC) VŠE, příp. dalších propagačních materiálech vydávaných RPC VŠE.