Termíny

2.9.2018 - 4.9.2018 - Seznamovací kurz Fakulty podnikohospodářské

Hledat
Pokročilé hledání
Představení AIESEC Praha

Související stránky

AIESEC Praha je organizace sdružující studenty VŠE, UK, ČVUT a pražských soukromých univerzit. Naší prací je zprostředkovávat studentům a absolventům vysokých škol mezinárodní zkušenost a vzdělávat je v oblasti vedení lidí, řízení projektů a týmové práce.

Naše aktivity zahrnují:

 1. Zahraniční stáže
 2. Spojování firem a studentů
 3. Vzdělávání
 4. Projekty se školami a neziskovými organizacemi
 5. Členství

1. Zahraniční stáže

AIESEC zprostředkovává studentům vysokých škol možnost získat v zahraničí praxi ve svém oboru. Pro studenty VŠE se nabízí velké množství stáží ve většině oborů, které je na VŠE možné studovat. Tato možnost je otevřena pro studenty s alespoň bakalářským titulem a pro absolventy do dvou let po studiu.

Odborné stáže jsou nabízeny po celém světě v délce od tří měsíců po více než jeden rok.

>>> Více o odborných stážích najdete zde <<<

2. Spojování firem a studentů

AIESEC nabízí českým studentům možnost účastnit se workshopů a konferencí vedených významnými firmami nebo za jejich účasti. Rovněž studentům nabízíme další možnosti jako navštívit náš pracovní veletrh a využít náš pracovní portál pro studenty.

Členové AIESEC zároveň vyjednávají umístění zahraničních studentů a absolventů do českých firem. Jedná se tedy o realizaci odborných stáží pro zahraniční studenty, kteří se rozhodli získat svou praxi v České Republice.

3. Vzdělávání

Studenti mají možnost navštívit řadu vzdělávacích akcí, které AIESEC připravuje.

Hlavními tématy, na která se AIESEC ve vzdělávání zaměřuje, jsou:

 • Rozvoj oborových dovedností (byznys, podnikání, marketing aj.)
 • Rozvoj osobních dovedností (leadership, time management, prezentační dovednosti aj.)
 • Rozvoj podnikání (zakládání startupu, setkávání s úspěšnými podnikateli)
 • Setkávání s jinými kulturami (akce se zahraničními studenty, workshopy na práci v mezinárodních týmech aj.)

4. Projekty se školami a neziskovými organizacemi

Studenti z celého světa mají přes AIESEC možnost vyjet nejen na odbornou stáž, ale i poznat nové kultury na kulturní stáži. (Více o kulturních stážích najdete na webu NaStáž.cz)

Pro zahraniční studenty, jedoucí na kulturní stáže do České Republiky, jsou připravovány projekty ve spolupráci školami všech stupňů a s neziskovými organizacemi.

Pro studenty VŠE je vhodný projekt SPEAK! , což jsou lekce konverzací v cizím jazyce se zahraničními studenty.

Nejznámějším projektem v České Republice je EDISON, při kterém skupina zahraničních studentů připravuje interaktivní program pro žáky základních a středních škol. Cílem projektu je motivovat žáky ke studiu cizích jazyků, cestování a zájmu o jiné kultury.

5. Členství v AIESEC Praha

Studenti všech ročníků se mohou stát členy studentské organizace AIESEC Praha. Novým členem je možné se stát na začátku každého semestru. Některé pozice jsou otevřeny v průběhu celého roku.

Svým členům nabízíme:

 • Práci v mezinárodním prostředí
 • Zlepšení angličtiny
 • Možnost vést vlastní tým
 • Přátelskou skupinu aktivních mladých lidí
 • Získání přátel po celém světě
 • Zlepšení „soft-skills“
 • Osobní a profesní rozvoj na základě práce na skutečných projektech, interních workshopech, konferencích, byznys simulacích, mentoringu a zpětné vazby
 • Možnost získání praxe v oblasti obchodu, account managementu, práce jinými kulturami, marketingu, vyjednávání, organizace akcí, financí, projektového řízení a mnoha dalších
 • Síť kontaktů
 • Smysluplnou práci pro dobrou věc

AIESEC nabízí mnoho možností pro každého studenta. Více se o členství (včetně příběhů bývalých členů) dozvíte na stránkách AIESEC Praha, na info schůzkách na začátku každého semestru nebo na kterékoli akci námi organizované.

AIESEC Praha má přes 100 aktivních členů a na VŠE působí již 46. rokem.

AIESEC je největší studenty řízená organizace na světě. Ve více než 110 zemích sdružuje přes 60 000 aktivních členů. Mezi bývalé členy AIESEC patří velké množství CEOs, politiků, podnikatelů a jiných významných osobností z oblasti byznysu a veřejného života.

Kontakt:

Najdete nás i na Facebooku: